Zakład Medycyny Laboratoryjnej

Tytuł profesora dla dr hab. n. med. Olgi Ciepieli

Mamy zaszczyt poinformować, iż postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 4 sierpnia 2023 r. dr hab. n. med. Olga Ciepiela otrzymała tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Olga Ciepiela ukończyła studia na kierunku analityka medyczna w 2006 r. uzyskując tytuł magistra. W tym samym roku rozpoczęła studia doktoranckie w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2011 otrzymała stopień doktora nauk medycznych w zakresie medycyny, specjalność immunologia, natomiast w 2017 roku stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna.

Działalność naukowa prof. Olgi Ciepieli skupia się wokół trzech powiązanych ze sobą dziedzin laboratoryjnej diagnostyki medycznej, hematologii laboratoryjnej i immunologii. Profesor Olga Ciepiela jest aktywnie działającym diagnostą laboratoryjnym. W 2013 roku uzyskała specjalizację z laboratoryjnej diagnostyki medycznej. Jako kierownik Laboratorium Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM rozwija zagadnienia związane z diagnostyką laboratoryjną. Na dorobek naukowy prof. Olgi Ciepieli składa się ponad 85 prac oryginalnych i przeglądowych opublikowanych w recenzowanych polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.

Ponadto prof. Olga Ciepiela jest doskonałym i oddanym dydaktykiem. Od 2006 roku prowadzi zajęcia dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2018 roku prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Olga Ciepiela jest kierownikiem Zakładu Medycyny Laboratoryjnej Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto pełni funkcję Prodziekana ds. kształcenia na kierunku analityka medyczna Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje zamiłowanie do diagnostyki laboratoryjnej i działalności naukowej stara się zaszczepić w członkach Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Laboratoryjnej WUM, którego jest opiekunem.

Od 2017 roku jest Członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej oraz od 2022 roku Przewodniczącą Oddziału Warszawskiego PTDL.

Serdecznie gratulujemy !